מיחזור פסולת אלקטרונית

שיתוף פעולה עם מרכז שיקומי "מגדל אור"

שיתוף פעולה "מגדל-אור"-פל"א 2014

תאגיד פל"א (הנמצא בתהליך הכרה ע"י המשרד להגנת הסביבה לקבלת אישור לפעולה כגוף יישום מוכר בהתאם לחוק לטיפול סביבתי בציוד חשמלי ואלקטרוני ובסוללות, התשע"ב 2012) ממשיך לקיים שיתופי פעולה למען יישום החוק ועמידה ביעדי המיחזור, תוך מתן חשיבות לעבודה עם בעלי מוגבלויות. שיתוף הפעולה החדש הוא עם מרכז "מגדל אור", מרכז רב-שירותי העוסק בשיקום תפקודי ותעסוקתי של אנשים בעלי לקויות ראייה או עיוורון.

החוק לטיפול בפסולת אלקטרונית נכנס לתוקף ב-1 למרץ 2014, ובמסגרתו יפעלו מספר גופים למען איסוף הפסולת, שינוע ואחסון, ארגון ומיון של הציוד לשימוש חוזר או מיחזור וביצוע פעילויות הסברה של טיפול נאות בפסולת האלקטרונית. החוק מחייב יבואנים ויצרנים לממן את פעילות מיחזור הפסולת האלקטרונית בישראל עפ"י המתווה שחוקק בכנסת בהובלת המשרד להגנת הסביבה וארגון אדם טבע ודין, ולראשונה בחוק ישראלי מורה על ביצוע הפעילות עם בעלי מוגבלויות.

במרכז "מגדל אור" בקרית חיים ובנצרת עילית מעניקים לכ-140 משתקמים מסגרת תעסוקתית וחברתית, אשר תספק לכל משתקם את הכלים הדרושים לו כדי להיות אדם עצמאי ובעל ערך עצמי גבוה, ותאפשר לו למצות את היכולות הטמונות בו, הן במסגרת העבודה והן בחייו האישיים. למעשה משמשיםכתחנת מעבר בחיי המשתקמים, למען שיפור סיכוייהם להשתלב בהמשך בשוק החופשי.

מגדלאור

מנהל המפעל המקדם "מגדל אור", גבי כהן אומר: "יישום חוק מיחזור הפסולת האלקטרונית מהווה המשך טבעי לפעילותינו בתחום המיחזור ובתחום שלמיחדוש מוצרי אלקטרוניקה בכלל וטלפוניה בפרט. אנו רואים בפל"א שותף מלא להרחבת פעילותינו בתחום זה, בהתאם למוגדר בחוק."

העבודות במפעל מותאמות ליכולות הדיפרנציאליות של המשתקמים וכוללות בין היתרמיחדושטלפוניםאלחוטייםומתאמיםלטלפונים (ראוטרים), תיקוני טלפוניה ומרכזיות, הלחמות רכיבים עבור מכשור אלקטרוני ועוד. כאשר כל המחלקות במפעל מנהלות מערכת בקרת איכות מוקפדת, וכל העובדים מקבלים הכשרה מתאימה וליווי אינטנסיבי מקצועי וסוציאלי של צוות המפעל.

מנכ"ל פל"א, אבישי רוטשטיין אומר: "הפעילות של מפעל השיקום "מגדל אור" היא פעילות קודש המעצימה את בעלי המוגבלויות ומעניקה להם ערך רב. אנו גאים לקחת חלק בשיתוף הפעולה עם "מגדל אור"תוך שמירה על איכות הסביבה ותרומה לקהילה."

 

קישורים למידע נוסף:

אתר "מגדל אור": http://www.migdalor.org.il/

חברות בתהליך אישור המשרד להגנת הסביבה, לשמש כגוף יישום מוכר:

http://www.sviva.gov.il/subjectsEnv/Waste/Types/Pages/ElectronicWaste.aspx